Bere Örneklerim (benim Ve Eşimin)

 

Benim Beremin Örneği

 

80 ilmekler başladım 5 no şiş kulladım. İlk 5 ilmek haroşa sonra 10 ilmek düz örgü ördüm, 10 ilmek haroşa ördüm son 5 ilmeğide haroşa olarak ördüm. Dikince arka kısmında da 10 ilmek haroşa oluyor yani. Bu şekilde 15 sıra ördüm sonre kesmelere geçtim. Alttaki resimdede görüldüğü gibi haroşanın ve düz örgülerin son ilmeklerinden kestim hep ilmekler bitene kadar. Sonra baktım bere biraz kısa olmuş altındanda ilmek çıkardım orayada haroşa ördüm 5 sıra kadar siz isterseniz başlarken ilk 5 sırayı haroşada örebilirsiniz. Bu Örnekle 2 saate bir bere örülebilir valla . Benimki Çağandan dolayı 4-5 saat falan sürdü ama neyse sonunda bitti yani. Artık seneye giymek nasip olur inşallah. :)  

 
 

Buda eşime ördüğüm berenin örneği

 

atkısınıda örcem diye bir sürü ip aldım ama artık ne zaman başlarım bilemiyorum seneye kışa kadar anca bitiririm herhalde.

Eşimin beresinide 6 no şiş kullandım. 60 ilmekle başladım ilk 5 sıra lastik ördüm sonra ilk 12 ilmeği lastik olarak devam ettim sonraki 12 yi düz örgü olarak yaptım. 18 sıra ördüm bu şekilde ve düz ilmeklerin sonundan kesimler yaptım lastik örgüsüne kesim yapmadım düz örgüler bitene kadar kesime devam ettim ve bitirip bereyi diktim. Henüz hiç kullanmadı ama :((( neyse birgün inşallaaahhh

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !